Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti

6. 5. 2006

Billieho pravá barva vlasů je zrzavá.


Název desky NIMROD ( přeneseně lovec, myslivec) má původ v bibli.
Armstrong:,, byl jeden robabylónský naruživý lovec, který
chtěl oklamat Boha. To k nám sedí. "Název Green Day, zelený den, má návaznst na marihuanu a
vyjadřuje, jak říká BJ, ,, jeden douhý,příjemný, prohulený
den. " Takhle se jmenují od roku 1990.Turné k Insomniac zkrátili témeř i polovinu z důvodů totálního vyčerpání.

Album Dookie se původně mělo jmenovat Liquid Dookie, ale změnili to protože si mysleli že je to moc hrubé.

Album Insomniac se takhle jmenuje protože Billie Joe v noci nemohl spát. Jeho syn (Joey) celou noc plakal, takže Billie mohl napsat hodně písní. Jiná verze říká že získali jméno pro Insomniac tak, že když Billie Joe přišel za Winstonem Smithem,chlapíkem který udělal pro Insomniac obal, aby se na ten obal podíval, tak se mu hrozně líbil (ten booklet) a zeptal se Winstona Smithe jak dlouho mu trvalo než to udělal a on odpověděl že asi 36 hodin. Billie Joe řekl "chlape ty musíš být unavenej " a Winstonova odpověď zněla "opravdu, jsem syn nespavosti". (pozn.INSOMNIAC - NESPAVOST)


Billie a Mike jsou vegetariáni.


The Grouch" (na nimrod.) se původně jmenovala "Happy Grouch".

"Haushinka" byla původně napsaná pro Kerplunk, ale tehdy se jim nelíbilo jak zněla. Proto ji z tohoto alba vyškrtli a potom když přišlo Nimrod, tak se rozhodli že to zahrnou do tohoto alba.


Malba na Insomniac (vytvořena Winstonem Smithem) se nazývá "God Told Me to Skin You Alive." (Bůh mi řekl abych tě obalil zaživa.)


Ten roh z písně Stuart and the Ave. Je roh na Stuart Street a Telegraph Avenue v Berkley v Kalifornii.


Když Green Day poprvé jeli na turné, jejich "turné vozítko" byla stará dodávka z knihkupectví kterou koupil a zpravil Trého tatínek.


Když Green Day jezdili na turné v autě z knihkupectví, který používali jako autobus, lidé se jich skutečně ptali jestli prodávají knihy.


Pět z alb Green Day začínají bicím.


Videoklip "Redundant" hraje v pozadí kapely ty stejné scény pořád dokola, odtud jméno "Redundant". (REDUNDANT- NADMĚRNÝ)


Ve vykládání na "Kerplunk", je také poděkování Addrienne Nesser, nynější manželce Billieho Joa.

 
Na "Kerplunk" děkují nějakému chlápkovi jménem "Brainstew"

Kdyby Billie Joe a Mike mohli hrát v nějakém filmu v historii, oba by si vybrali Austin Powers. Tré by upřednostňoval Kočičí Ženu.


All By Myself, skrytá píseň na Dookie, byla nahrána na párty.


V děkování na Kerplunk je poděkovaní Jasonu Relvaovi (J.A.R.).


Příběh na 'Kerplunk!' 'My Adventure with Green Day' (Moje dobrodružství s Green Day) říká, že ho napsal 'Laurie L.' Tohle jméno Laurie L je skutečně hold Laurence Livermooreovi z Lookout Records.


Na obalu Dookie, na pravé straně, je na jedné budově napsáno 'Twisted Dog Sisters'tohle byl název skutečné skupiny holek z Berkely.


Videoklip k Basketcase byl natočený černobíle, barvy se přidali později.


Jeden z důvod proč byla mezi alby Nimrod a Warning taková mezera bylo to, že Billie Joe byl v povinnosti (manželské ) a potřeboval trávit více času doma.


Billie, Mike, a Tre udělali všechny jejich vlastní nehody ve "Walking Contradiction" video kromě scény, kdy Billieho skoro zajede auto.


Križovatky, na kterých se v klipu "Walking Contradiction" stalo nejvíce akcí a nehod je Centre St. a 7th St. v Los Angeles.


Na CD Dead Kennedy, Fresh Fruit For Rotting Vegetables, devátá písnička začíná slovy "GOD TOLD ME TO SKIN YOU ALIVE", což je název pro malbu obalu alba Insomniac.


Když si dáte zvuk honě nahlas a pozorně posloucháte Good Riddance uslyšíte jak Billie Joe říká na začátku "F**K". Můj osobní názor je, že MOŽNÁ jak nejdřív 2x vybrnkává tu melodii, že mu to furt nejde, až po třetí se mu to podaří. Tak možná si už po tom druhým nepovedeným pokusu musel zanadávat..No, a potom se asi rozhodli, že to na té nahrávce nechají.


Album 1039/Smoothed Out Slappy Hours kapela nahrávala a mixovala dva dny a stálo je to jen $675 - po vydání téhle desky se jí prodalo skoro milion kusů!


V Going To Pasalacqua ná úplném začátku ještě než uslyšíte Billieho zpívat "Here we go again" můžete slyšet někoho kašlat. Také v Prosthetic Head když ke konci zní zatím jen mírná kytara a pak Billie Joe začíná zpívat, tak přesně před tím než to udělá uslyšíte opět někoho kašlat. Je to v čase 2:50 -a jde to blbě slyšet.)


Desky Insomniac, Nimrod, a Warning všechny vyšly v říjnu. Insomniac 10. října 1995, Nimrod 14. října 1997 a Warning 3. října 2000.


Green Day měli mnohem více bubeníků než jen Trého a Al Sobranta. Ve skutečnosti jich měli docela dost! Ale to, že to moc lidí neví je tím, že bubeníci, kteří s nimi nahrávali alba byli jen dva.

­­­­­­­­­­­­­­­­

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Can you remain in effect the stress

(ACoffLorge, 9. 10. 2018 3:38)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-generique-europe/

Martin Blažek

(Martin Blažek, 28. 11. 2007 17:40)

No........já jsem četl že Billie a Mike nemají rádi zeleninu ani ovoce.......no tak teda nevim nevin nó

Pro lee1

(Billienka, 25. 11. 2006 16:10)

No jasně,ale když už bych byla vegetariánka,tak už bych jim spíš prodávala ovoce a zeleninu a tydle věci,než maso,ne?

No nevím

(lee1, 25. 11. 2006 13:03)

To ještě neznamená že když o nejím já tak to nesmí ani ostatní, to je stejné jako kdybych řekl "nebudu pít pivo" tak by to nesměl nikdo kdo ke mně příde?????

Pro It ´s me

(Billienka, 15. 11. 2006 21:45)

No to sice ne,jenže když už je vegetarián,tak je snad ani neprodává,ne?Nedovedu si třeba představit řezníka-vegetariána.Já to nevim,jen řikám(respektive píšu)svuj názor.

For Billienka

(It´s me, 2. 11. 2006 18:54)

Když jim je dává, to ještě neznamená že je jí, ne?

Vegatariáni?

(Billienka, 2. 11. 2006 14:32)

Jak může bejt Mike vegetarián,když má společnost,která dává mladejm chudejm muzikantům zadarmo hamburgry?